Kaip rūpintis savo plaukų grožiu ir sveikata?

Daugelis, ko gero, nesusimąsto, kad norint, jog jūsų plaukai išliktų sveiki ir gražūs reikia rinktis ne tik žinomų gamintojų produktus, bet ir stebėti jų sudėti ir kokybę. Svarbu atsižvelgti ir į savo individualų plaukų tipą bei jus supančią aplinką.

Viena iš svarbiausių taisyklių, prižiūrint savo plaukus – atsižvelgti į klimato sąlygas, kaip antai šiltuoju metų sezonu reikėtų rinktis plaukų priemones, kurios apsaugo nuo UV spindulių, karščio, bet taip pat neapsunkina plaukų.

Šaltuoju sezonu reiktų rinktis maitinamąsias priemones, kurios nesuteikia plaukams bei galvos odai drėgmes, taip pat nemažai svarbu termometro stulpeliui nukritus žemiau nulio nepamiršti dėvėti kepurės, kuri apsaugos jūsų plaukus nuo šalčio.

Nepriklausomai nuo sezono, siekiant išlaikyti plaukų grožį ir sveikatą derėtų, bent karta per savaitę palepinti juos natūraliais aliejais.

Kaip ir pasaulyje nėra dviejų vienodų žmonių, taip ir visų plaukai bei galvos oda reikalauja skirtingos priežiūros bei individualių sprendimų.

Savo plaukų tipą lengviausia sužinoti tiesiog atsakant į du labai paprastus klausimus:

  • Kaip dažnai plaunate savo plaukus?
  • Kaip atrodo neplauti plaukai?

Įprasti plaukai dažniausiai nesusiriebaluoja ir išlieka elastingi iki 4-5 dienų. Tokiems plaukams speciali prižiūra nėra būtina. Tačiau, tokiems plaukams naudinga naudoti šampūną, kuris reguliuoja galvos odos bei plauku drėgnumą.

Riebūs plaukai ir oda gali varginti dėl itin dažno poreikio juos plauti, kuomet išsiplovus galvą ryte, galvos oda vakare vėl tampa juntamai riebi. Šiam plaukų tipui rekomenduojama rinktis plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra medžiagų reguliuojančių galvos odos riebalų išsiskyrimą.

Sausi plaukai taip pat nėra labai gerai, nes jie dažniausiai praranda elastingumą, lūžinėja, nors tokių plaukų kasdien plauti ir nereikia, tačiau jie gali atrodyti susivėlę, o galvos oda gali pradėti pleiskanoti. Tokiam plaukų tipui rekomenduojama Rinktis drėkinančias, ir maitinančios, tai pat atstotamasias bei atkuriamasias priemonęs, tuomet plaukai taps elastingi bei įgaus žvilgesio.

Dažnas atvejis pasitaikantis, tiek moterims, tiek vyrams – besielektrinantys plaukai. Susiduriantys su šia, gan dažna problema, tūrėtų rinktis elektrinimąsi stabdančią plaukų kosmetiką.

Ko gero, niekam ne paslaptis, jog plaukams yra labai svarbi mityba bei vitaminai. Visais sezonais reikia užtikrinti, kad vartojate pakankamai maisto, turinčio A-F grupių vitaminų, taip pat geležies, magnio bei cinko.
Šiltuoju metų sezonu, tai užsitikrinti nėra sudėtinga. Tačiau, orams atvėsus, bei iš prekystalių dingus tam tikroms sezoninėms prekėms, rasti pakaitalus gali būti ne taip jau lengva, kaip gali pasirodyti. Tačiau, kad labai neapsunkintumėte savęs įvairiomis dietomis, kad nereikėtų ieškoti pakaitalų, kas pakeis tam tikrą produktą, galima maisto racioną papildyti tam tikromis plaukų grožiui ir sveikatai naudingosiomis medžiagomis bei įvairiais vitaminų kompleksais, kurie padeda užtikrinti plaukų sveikatą.

Kaip nepasiklysti tarp didelės gamintojų įvairovės?

Renkantis plaukų priežiūros priemones, labai svarbi yra gamintojo patirtis bei reputacija grožio industrijoje. Pozityvios rekomendacijos iš PAŽĮSTAMŲ rato ne visada gali būti tai ko reikia jums.

Plaukų revitalizacijai Olaplex prekinis ženklas, turi bene geriausią asortimentą padedanti apsaugoti ir išlaikyti sveikus plaukus visais metų laikais. Didelę Olaplex asortimento dalį sudaro revitalizuojančios priemonės atstatyti plaukų žalai po įvairių procedūrų, kaip pavyzdžiui plaukų šviesinimas, tiesinimas, formavimas karštu būdu.

Garbanotų plaukų, kuriems nuolatos  tenka patirti plaukų formavimo procedūras T-LAB, gerai žinoma kompanija yra išleidusi produktų liniją garbanotų plaukų priežiūrai pavadinimu CurlPassion. CurlPassion produktai švelniai išplauna plaukus, tuo pačiu pripildydami juos gyvybiškai svarbios drėgmes, kuri suteikia plaukams glotnų paviršių bei elastingumą, taip pat skatina regeneraciją ir apsaugo plaukus bei galvos oda nuo neigiamų veiksnių.

Sausai galvos odai bei išsausėjusiems plaukams, kurie yra linkę veltis bei lūžinėti reikėtų rinktis maitinamuosius šampūnus su keratinu, tokius produktus siūlo DAVINES prekinis ženklas, kurių didžiąją dalį produkcijos sudaro priemonės su daug plaukus bei galvos oda maitinančių ingredientų padedančių atstatyti bei išlaikyti plaukų grožį ir sveikatą.